AKG Gazbeton’a "İnsana Saygı Ödülü"


AKG Gazbeton, tüm iş başvurularına yanıt vermesi, adaylarıyla kurduğu olumlu ve sonuç odaklı iletişim ve iş ilanlarındaki etkin yönetimi ile İnsan Saygı Ödülü’nü kazandı.

10 bini aşan başvuru ve başvuru yapanlar arasında yapılan araştırma sonucu İnsana Saygı Ödülü’nü almaya hak kazanan AKG Gazbeton’un Genel Müdürü Ali Şükrü Kahyaoğlu, “Adaylarımıza ve çalışanlarımıza verdiğimiz önemi ve duyduğumuz saygıyı arttırarak sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Kariyer.net tarafından bu yıl 14’üncüsü düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi’nde AKG Gazbeton, “İnsana Saygı Ödülü”nü layık görüldü.

Geride bıraktığımız 2014 yılı içerisinde sadece Kariyer.net üzerinden 10 bini aşan iş başvurusu alan AKG Gazbeton, başvuruların hepsine hızlı geri dönüş gerçekleştirerek yüzde 100’lük cevaplama oranı yakaladı. Ayrıca, kariyer.net üzerinden verilen iş ilanlarında da etkin ilan yönetimi gerçekleştirdi.

AKG Gazbeton, Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’ndeki ödül töreninde İnsan Kaynakları Yöneticisi Sercan Cürgül tarafından temsil edildi.Kurulduğu günden bugüne AKG Gazbeton olarak adaylarla açıklayıcı ve sonuç odaklı iletişim kurduğunu ifade eden AKG Gazbeton Genel Müdür Ali Şükrü Kahyaoğlu ise; “Adaylarımıza ve çalışanlarımıza verdiğimiz önemi ve duyduğumuz saygıyı her aşamada arttırarak sürdürüyoruz” sözleriyle insana saygı merkezli insan kaynakları çalışmalarını, aktif iş ilanları ve güncel ilan yönetimiyle desteklemeye devam ettiklerinin de altını çizdi.

AKG Gazbeton İşletmeleriyle birlikte, AKG Grubu şirketlerinden AKG Yalıtım-Çimstone’da kariyer.net tarafından aynı kategoride değerlendirildi. AKG Grubu şirketlerinin insan kaynakları alanında gösterdiği başarılı çalışmaların ödüllendirilmesi, gazbeton sektöründe ilkler arasında yer alıyor.
Bu kategoride değerlendirmeye alınan firmalar arasından insana saygı ödülünü alan 11 firmadan biri olan AKG Gazbeton İşletmeleri, aynı zamanda Ege Bölgesi Sanayi Odası tarafından, en yüksek istihdamı sağlayan ilk üç şirket arasında bulunuyor.


İnsana Saygı Ödülü Kriterleri

Kariyer.net İnsana Saygı Ödülleri kapsamında iş başvurularını en hızlı ve en fazla yanıtlayan firmaların yanı sıra, en çok başvuru alan ve en çok istihdam yaratan firmalar da ödül alıyor. Ayrıca adayların seçtiği en beğenilen firma ve en beğenilen iş ilanı da ödüllendiriliyor. İstanbul merkezli firmalar için başvuru sayısının en az 10 bin, Anadolu merkezli firmalar için başvuru sayısının en az 5 bin olması, başvuru yapan adayların cevaplamalarının ortalama 21 günde yapılması, cevaplamaların içerisinde adaya özel cevaplama oranının en az yüzde 99 ve üzerinde gerçekleştirilmesi ve en az 10 işe alımın yapılmış olması gerekiyor.