AKG Gazbeton, Çevre Duyarlılığında Emin Adımlarla İlerliyor

Üretim süreçlerinden nihai ürün kullanımına kadar her safhada çevreye duyarlı anlayış ile hareket eden AKG Gazbeton İşletmeleri’nin bu çalışmaları ödüllendiriliyor. 2014 yılı içinde, “kaynak kullanımı ve enerji tasarrufu” konularında aldığı üç ödül ile projelerinde elde edilen kazanımları ve ekip çalışması ödüllendirilen AKG Gazbeton, 2015 yılına bu alanda de yeni hedeflerle giriyor.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından 2001 yılından bu yana verilen “Çevre Ödülleri”nde  AKG Gazbeton “Çevre Dostu Proje” kategorisinde üçüncülük elde etti. “Kaynak kullanımında tasarruf ve enerji verimliliği” konusunda geliştirilen proje ile bu yıl içinde KALDER ’in “Yılın Başarılı Ekibi” ödülünü de alan AKG Gazbeton, aynı projenin çevresel katkılarıyla EBSO’ nun “Çevre Ödülü” nü almaya hak kazandı.

2014 yılına “kaynak kullanımında tasarruf” sağlayan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü tarafından ödüllendirilen bir başka proje ile başlayan AKG Gazbeton, titiz ve duyarlı çalışmaları ile bu alanda kazandığı üç ödül ile yılı tamamlıyor. EBSO tarafından ödüllendirilen projeyle üretim esnasında oluşan atık ısının geri kazanımı ile doğal gaz tasarrufu sağlanıyor, yeni enerji kaynağı yaratılarak çevresel boyutta önemli bir kriter olan sera gazı emisyonları azaltılıyor. Buharın daha az kullanımıyla 11 ton/gün su tasarrufu sağlanıyor ve doğal kaynakların sürdürülebilirliği gerçekleştiriliyor. Güneş panelleri sayesinde yenilenebilir enerji kullanılarak ısı elde edilip ikinci bir çevresel değer oluşturuluyor ve fosil enerji kaynağı olan doğal gaz kullanımında tasarruf sağlanıyor. Tüm bu kazanımların, AKG Gazbeton’un duyarlı yaklaşımının bir göstergesi olduğunu belirten ve EBSO tarafından verilen ödülü AKG Gazbeton İşletmeleri adına alan Genel Müdür Ali Şükrü Kahyaoğlu, “Ekip arkadaşlarımızla ne kadar gurur duysak azdır. Kurum olarak bakış açımızı, hedeflerimizi kendi alanlarındaki uygulamalara başarıyla aktaran ve proje dalında bize bu önemli ödülü kazandıran ekibimizi yürekten kutluyorum” dedi.