AKG Gazbeton, Çorlu’da İnşaat Sektörü Temsilcilerini Buluşturdu

Türk Gazbeton sektörünün öncü kuruluşu AKG Gazbeton, Çorlu’da gerçekleştirdiği “Enerji Verimliliği ve Maliyet Avantajı Sağlayan Yapı Malzemesi: Gazbeton” seminerinde sektör profesyonelleriyle biraraya geldi. Seminerde, gazbeton ürününün yapılar için sağladığı avantajlar uygulama örnekleri ile anlatıldı.

İnşaat sektörüne hız kazandıran çözümleriyle Türkiye’nin lider gazbeton üreticisi AKG Gazbeton, 24 Ekim 2013, Perşembe günü düzenlediği “Enerji Verimliliği ve Maliyet Avantajı Sağlayan Yapı Malzemesi: Gazbeton” konulu seminerde, Çorlu-Tekirdağ bölgesinin önde gelen sektör profesyonellerini gazbeton uygulama teknikleri ile ilgili bilgilendirdi. Çorlu Divan Otel’de düzenlenen seminer sektör temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

AKG Gazbeton Uygulama Şefi Zafer Eryurtlu tarafından verilen seminerde; AKG Gazbeton’un projelere entegre çözüm üreten yaklaşımları paylaşıldı. Buluşmada AKG Gazbeton tarafından titiz Ar-Ge çalışmaları sonucunda tamamen yerli hammaddelerle üretilen ve kolon-kiriş yalıtımında sektöre önemli bir kazanım sağlayan Minepor Isı Yalıtım Plağı da tanıtıldı. Tonoz çatı uygulamalarında ise tasarımcıya sağladığı büyük kolaylıkla sıkça tercih edilen duvar ve döşeme panelleriyle ilgili uygulama örnekleri anlatıldı.

AKG Gazbeton’un zaman ve maliyet avantajı sunan ürün yelpazesi, inşaat projelerine sağladığı katma değerle dikkat çekiyor. Yaklaşan kış aylarının zorlu iklim şartları nedeniyle enerji maliyetlerinin öneminin artacak olması, enerji verimliliği konusunda binalarda yüzde 59’a varan tasarruf sağlayan gazbetonun önemini arttırıyor. Gazbeton, sahip olduğu ürün özellikleriyle, binaların yapım aşamasında betonarme maliyetlerinde yüzde 8, temel maliyetlerinde ise yüzde 22’ye varan avantaj sağlıyor.