Yeşil projelerin vazgeçilmezi AKG Gazbeton

Çevre dostu üretim anlayışı ve projelere değer katan ürün özellikleriyle çevreci projelerin ilk tercihi olan AKG Gazbeton ürünleri insan hayatına konfor katıyor. 

 

İnşaat sektörüne değer katan ürünleri ve en zorlu projelere bile hız kazandıran çözümleriyle dikkat çeken AKG Gazbeton ürünleri, çevre dostu ürün özellikleriyle yeşil projelerin ilk tercihi oluyor. Sağlamlık, zaman - maliyet avantajı ve tasarımcısına sağladığı uygulama kolaylığı ile kendini kanıtlamış olan AKG Gazbeton, sürdürülebilir çevre anlayışıyla da yapı sektörüne katma değer sağlamaya devam ediyor.

Üretiminin her aşamasında yeşile verdiği önemle hareket eden AKG Gazbeton tüm Ar-Ge faaliyetlerinde de çevreyi koruma konusunu ön planda tutuyor. Şirketin çevreci üretim politikasına ilişkin konuşan AKG Gazbeton Yönetim Kurulu Üyesi Levent Akgerman “Yeşile ve doğaya büyük önem veren bir firma olmamız nedeniyle tüm üretim faaliyetlerimizi ve Ar-Ge çalışmalarımızı bu doğrultuda yürütüyoruz. Yeşil dostu üretimimizle Alman IBU kuruluşu onaylı Çevresel Ürün Beyanı olan EPD Belgesi’ni almamızla birlikte, Ar-Ge çalışmalarımızla geliştirdiğimiz; üretim sırasında oluşan gazbeton firelerinin değerlendirilerek hammadde tüketiminin azaltılması projesi ile Türkiye Teknoloji Geliştirme Vakfı (TTGV) tarafından desteklendik. AKG Gazbeton olarak ürünlerimizle insan hayatına konfor sağlarken geleceğimiz için çevreyi de korumaya devam edeceğiz” dedi.

Yeşili koruyan AKG Gazbeton ürünleri, bu özelliğiyle birçoğu çevre sertifikası sahibi olan projelerin gözdesi oluyor. Çevreci ürünler; enerji tasarrufu sağlayan İstanbloom, “Avrupa’nın Çevreye En Duyarlı Havalimanı” seçilen İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali ve çevreci kampüsüyle dikkat çeken Piri Reis Üniversitesi gibi projelerin de ilk tercihi olmuştu.