AKG Gazbeton, Manisa’da İnşaat Sektörü Profesyonelleriyle Bir Araya Geldi

Türk Gazbeton sektörünün öncü kuruluşu AKG Gazbeton,  Manisalı inşaat ve yapı sektörü profesyonellerine “Gazbetonla Sürdürülebilir Proje Çözümleri” konulu bir seminer verdi. Seminerde, gazbetonun yapılar için sağladığı avantajların yanı sıra AKG Gazbeton’un çevresel ürün beyanı olan EPD Belgesi’ne sahip ürünlerinin sürdürülebilir ve yeşil binalara sağladığı katkının da altı çizildi.

İnşaat sektörüne hız kazandıran çözümleriyle Türkiye’nin lider gazbeton üreticisi AKG Gazbeton, 7 Kasım 2013, Perşembe günü düzenlediği “Gazbetonla Sürdürülebilir Proje Çözümleri” konulu seminerde, Manisa bölgesinin önde gelen sektör temsilcileriyle buluştu. İnşaat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi’nde düzenlenen seminer sektör temsilcilerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

AKG Gazbeton Proje Mimarı Sibel Öztibet tarafından verilen seminerde; AKG Gazbeton’un projelere entegre çözüm üreten yaklaşımları konuşuldu. AKG’nin sahip olduğu sürdürülebilir üretim anlayışının bir parçası olarak, üretimden hizmet aşamasına kadar her noktada çevresel sürdürülebilirliğe verdiği önem katılımcılarla paylaşıldı. Buluşmada AKG Gazbeton tarafından titiz Ar-Ge çalışmaları sonucunda tamamen yerli hammaddelerle üretilen ve kolon-kiriş yalıtımında sektöre önemli bir kazanım sağlayan Minepor Isı Yalıtım Plağı da tanıtıldı.

Kolay işlenebilir ve uygulanabilir bir ürün olması nedeniyle tasarımcı ve uygulayıcılara büyük kolaylık sağlayan gazbeton, uygulama açısından zor ve zahmetli projelerde özellikle tercih ediliyor. Gazbeton çatı panellerinin kullanıldığı tonoz çatı uygulamalarında, bugüne kadar kullanılandan daha fonksiyonel ve daha hızlı çözümler elde ediliyor.

Ayrıca yaklaşan kış aylarının zorlu iklim şartları nedeniyle enerji maliyetlerinin öneminin artacak olması, enerji verimliliği konusunda binalarda yüzde 59’a varan tasarruf sağlayan gazbetonun önemini arttırıyor.